5 medali podczas Mistrzostw Polski

frW tym roku na Mistrzostwa Polski odbywały się w Bydgoszczy. Dobre warunki pogodowe oraz dobrze przygotowany obiekt sportowy do prowadzenia takich zawodów pozwalał zawodnikom na uzyskanie wysokich wyników.

Pierwszy start, w którym wziąłem udział, była to konkurencja P1. W kwalifikacjach poszło mi całkiem dobrze, bo strzeliłem 560 punktów, przy drobnym spadku mocy w połowie konkurencji. Do finału dostałem się z drugim wynikiem ustępując jedynie Szymonowi ze stratą 2 punktów. W tej konkurencji udało nam się również z kolegami z drużyny uzyskać srebro drużynowo.

Finał był zacięty i z początku prowadziłem. Niestety drobne rozkojarzenie w trakcie strzelania dały szansę Szymonowi na objęcie prowadzenia. Ostatnie kilka strzałów starałem się nadrobić stratę i przegonić rywala, lecz nasze strzały były bardzo wyrównane co zakończyło się wygraną Szymona i srebrnym medalem dla mnie.

Drugiego dnia podobnie jak i pierwszego w konkurencji P3 oraz P5 uplasowałem się na drugiej pozycji tuż za Szymonem.

Ostatni dzień i moja koronna konkurencja P4, w której chciałem w końcu zająć pierwsze miejsce. Niestety dobra predyspozycja Sławka już po pierwszych 6 strzałach dała mu przewagę ponad 7 punkową. Nie poddawałem się jednak i sukcesywnie nadrabiałem stracone punkty. Aż w końcu byłem pierwszy. Jednak szczęście moje nie trwało długo. W ostatnich czterech strzałach zaczęła mi dokuczać dość mocno spastyka, przez długie siedzenie i kilka dni rywalizacji, bez odpoczynku i porządnego rozciągania. Starałem się ją opanować i w 3 strzałach mi się udało. Ostatni strzał jednak 5,5 punktu nie pozwolił mi na zachowanie prowadzenia mimo ponad dwupunktowej przewagi nad Sławkiem.

Ostatecznie z 5 srebrnymi medalami wróciłem do Polkowic.

129