Ostatnie starcie przed RIO

ZdjecieDo Igrzysk Paraolimpjskich w Rio został już tylko miesiąc, a kilka dni temu wróciliśmy z ostatniego sprawdzianu przed tym ważnym wydarzeniem. W Suhl w Niemczech, końcem lipca i początkiem sierpnia, podczas obozu treningowego wraz z kilkoma krajami mogliśmy potrenować i zmierzyć się w atmosferze podobnej do tej na Igrzyskach.

Konkurencje i treningi były rozłożone tak samo jak na Igrzyskach Paraolimpijskich łącznie z godzinowym harmonogramem. Zaczęło się konkurencją P1 w której udało mi się strzelić w kwalifikacjach 565 i wszedłem na drugiej pozycji do finału. Tam po ciężkiej walce ostatecznie zająłem 3 miejsce.

Kolejną była konkurencja P3, w której nie czuje się najlepiej. Mimo tego udało mi się wejść do finału na 6 miejscu i ostatecznie skończyć rywalizację na drugiej pozycji. Ostatniego dnia strzelałem moją koronną konkurencję P4. Tutaj nie pozostawiłem najmniejszych szans rywalom. Po bardzo dobrym strzelaniu w konkurencji 544 punkty z dużą przewagą nad pozostałymi zawodnikami, jako pierwszy wszedłem do finału. W finale dwa niefortunne strzały zepchnęły mnie na ostatnie miejsce, ale dzięki konsekwencji i determinacji co strzał zmniejszała się moja stratę do pierwszego zawodnika i ostatecznie przedostatnim strzałem wyszedłem na prowadzenie utrzymując je do końca.
To bardzo dobry wyjazd. Mogłem zaplanować sobie i rozłożyć siły tak jak będziemy robić to w RIO. Uważam wyjazd za udany tym bardziej, że takie wyniki na Igrzyskach były by dla mnie satysfakcjonujące.