Pierwsze międzynarodowe starcie

JAPolkowicePodczas Grand Prix brałem udział w 3 konkurencjach FTP, P1 i P5. Lubię konkurencję FTP, bo jest ona dynamiczna, od razu widać efekty i daje dużo emocji. W tej konkurencji udało mi się w każdej rundzie wygrywać, aż ostatecznie doszedłem do finału i w finale też wygrałem. To niestety był jedyny Mazurek podczas całych zawodów.

W konkurencji P1 strzelałem dobrze, ale nie miałem szczęścia. Miałem ok. 10 strzałów, które kończyły się wynikiem 9 dziesiątych (jak 9,9 albo 8,9 itp., czyli o włos o punkt wyżej). W sumie wynik 551 dał mi 3 miejsce w finale. Tak więc podstawowe założenie wejść do finału zostało zrealizowane, ale sam finał nie należał do udanych. Nie mogłem się wstrzelić, a dodatkowo stres dokończył dzieła. Od samego początku oddawałem kiepskie strzały, co niestety spowodowało, iż skończyłem na 7 pozycji.

Konkurencję P5 strzeliłem na swoim poziomie i wynik 337 dał mi 5 pozycję. Ogólnie uważam zawody te za udane i za dobry początek sezonu. Już za tydzień kolejne zawody w Hanowerze, gdzie będziemy strzelać również konkurencje na 25 i 50 metrów.