Ostatnie starcie przed Mistrzostwami Polski

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW miniony weekend 3-4 czerwca mogliśmy ostatni raz zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. We wszystkich konkurencjach (P1, P5 i FTP) walka była bardzo zacięta i wyrównana, co wróży niezwykłymi emocjami podczas Mistrzostw Polski.

Specyfika samego strzelania była nieco inna niż będzie podczas Mistrzostw Polski, bo tam będziemy strzelać do tarcz elektronicznych. Podczas Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich w Gorzowie strzelaliśmy do tarcz papierowych, niby różnica nie tak duża, ale konieczność zmieniania tarcz co chwilę powoduje, że finały strzela się zupełnie inaczej.

Pierwszą konkurencję jaką strzelałem było P1. Z wynikiem 556 punktów do finału dostałem się na 3 miejscu. Do drugiego miejsca Sławomira Okoniewskiego zabrakło mi zaledwie jednego punktu, a do pierwszego Szymona Sowińskiego 3 punktów. W finale jednak przez szybkie tempo strzelań i konieczność zmian tarcz nie poszło mi tak jakbym tego sobie życzył. Ostatecznie zająłem 4 miejsce.

Konkurencja P5 odbywała się pod wieczór w sobotę. Zmęczenie po całym dniu oraz spastyka od długiego siedzenia, kilka razy przeszkodziła mi w strzelaniu. Do tego podczas jednej serii 5 strzałowej musiałem poczekać, aż spastyka się uspokoi co sprawiło, że jeden z pięciu strzałów oddałem po komendzie stop. Zamiast najlepszego strzału w tej serii otrzymałem jedno zero. Mimo tego z wynikiem 322 zająłem 4 miejsce.

W niedzielę rozegraliśmy konkurencję FTP. Tutaj przechodząc przez kolejne eliminacje dotarłem do samego finału, gdzie razem z Szymonem Sowińskim uzyskaliśmy tyle samo punktów i musieliśmy strzelać dogrywkę o 1 miejsce. Przez kilka pierwszych strzałów szliśmy łeb w łeb. Przy strzeleniu kolejnego strzału do największej dziurki, broń zeszła mi lekko w lewo co spowodowało, że o włos chybiłem. Szymonowi udało się i tak zakończyła się nasza rywalizacja.

Już za tydzień w dniach 15-18 czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski, gdzie będę strzelał w konkurencjach P1, P3, P4 i P5, ale widząc po przygotowaniu najsilniejszych konkurentów Szymon Sowiński (Paraolimpijczyk i Rekordzista Świata), Sławomir Okoniewski (dwukrotny Wicemistrz Europy) i Kacper Pierzyński (Rekordzista Świata w kategorii Juniorów), będą to wyrównane zawody na wysokim poziomie.