Puchar Kaczawy czyli udany początek sezonu strzeleckiego

kwadratW dniach od 08 do 11 lutego w Złotoryi odbył się „Wielki Puchar Kaczawy” czyli Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Na imprezę zjechała śmietanka zawodników z całego kraju i zagranicy od młodzików przez juniorów młodszych i juniorów do seniorów włącznie. Gwiazd nie brakowało gdyż zawody te są okazją do spotkania członków kadr wojewódzkich i kadry narodowej. Wśród nich byli również najlepsi pistoleciarze z niepełnosprawnością w Polsce.

Od kilku lat staram się jeździć wraz z kolegami na te zawody. Są one dobrym sprawdzianem i rozruchem do nowego sezonu. W tym roku przygotowania zacząłem trochę wcześniej, ponieważ główna impreza na jaką w tym roku się szykuję odbędzie się na początku maja. Będą to Mistrzostwa Świata w Korei Południowej, na których można uzyskać miejsce na IP w Tokio i na które czekam już od dłuższego czasu.

Do formy jeszcze mi trochę brakuje, ale po pierwszym strzelaniu było widać, że zbliża się ona wielkimi krokami. Wynik 562 może nie jest, aż tak wygórowany, ale biorąc pod uwagę kilka błędnych strzałów, które zaniżyło wynik i sporo strzałów blisko punktu wyżej (głównie 9,9) zmienia postać rzeczy.

Drugiego dnia przez trudności ze snem oraz przez złe warunki atmosferyczne, wynik był nieco niższy. Ilość strzałów oddanych źle była podobna jak pierwszego dnia, lecz ilość strzelonych dziesiątek znacząco się zmniejszyła. Zamiast nich pojawiło się więcej wysokich dziewiątek. To spowodowało ostatecznie uzyskaniem wyniku 549 punktów i niestety nie zakwalifikowaniem się do Super Finału.

To dopiero początek sezonu, a w kolejnych miesiącach, dzięki wsparciu Gminy Polkowice, czeka mnie jeszcze wiele startów, które mam nadzieję przybliżą mnie do sukcesu podczas Mistrzostw Świata.