Mistrzostwa Wielkopolski

TrojeMuszkieterowW minioną sobotę 10 marca w Rawiczu brałem udział zgodnie ze swoim tegorocznym planem w zawodach pn. Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej. Podczas tej imprezy seniorzy strzelali konkurencje skrócone czyli zamiast jak normalnie 60 strzałów tylko 40. Mimo tego ilość uczestników, atmosfera oraz wysoki poziom zawodów sprawiają, że warto wziąć w nich udział.

Jestem w coraz lepszej formie i czułem, że jestem przygotowany na te zawody. To jeszcze nie szczyt mojej formy, który ma nadejść końcem kwietnia, ale jest już coraz lepiej. Próbne zacząłem nie najgorzej. Po kilku klaskach przyrządami byłem już wkręcony i przygotowany na strzelenie konkurencji. Pierwszą serię zacząłem szybko i zdecydowanie strzelając 95 punktów. Przy drugiej jednak osłabłem trochę, niepotrzebnie się rozproszyłem strzelając dwie 8 i jedną 7. Po wybiciu z rytmu nie mogłem się wstrzelić i w sumie strzeliłem w serii tylko jedną 10 oraz kilka wysokich dziewiątek 9,9 lub 9,8. To niestety zaowocowało bardzo kiepską serią 87. Chwila przerwy oraz dokręcenie rękojeści, która przy transporcie musiała się poluźnić, a dopiero teraz dała się we znaki i zacząłem 3 serię. Ta już wypadła nie najgorzej bo ustrzeliłem 93 punkty. Ostatnia była równie dobra jak pierwsza, bo aż 95 punktów.

Ostatecznie zdobyłem 370 punktów i 7 miejsce wśród mężczyzn oraz 9 wśród seniorów w kategorii OPEN. Zabrakło zaledwie 4 punktów do 4 miejsca co pozwoliłoby mi wziąć udział w wielkim finale, ale wiem że było to w zasięgu ręki. Po prostu zabrakło trochę skupienia i szczęścia.

Kolejne zawody już niedługo bo 5-8 kwietnia Grand Prix we Wrocławiu. Tam zmierzę się z dwiema swoimi koronnymi konkurencjami P1 i P4.