Rekord Świata?

kwadratPo dłuższej przerwie od zawodów (w ostatnich startowałem końcem maja) przyszedł czas na powrót do rywalizacji. Najbliższe półtora miesiąca zapowiada się intensywnie, ponieważ będę jechał na 3 zawody w tym jeden Puchar Świata we Francji, gdzie będzie można znów powalczyć o miejsce na Igrzyska Paraolimpijskie.

Pierwsza z tych rywalizacji już za nami. W ostatni weekend 7-9 września w Drzonkowie odbył się VIII Międzynarodowy Lubuski Puchar Niepełnosprawnych W Strzelectwie Sportowym. Startowałem tam w konkurencji P1. Od samego początku czułem, że mam tę moc i to będzie dobry występ. Próbne strzały zacząłem kiepsko, ale każdy kolejny strzał był coraz lepszy i kilka ostatnich strzałów to były same dziesiątki.

Lekki stres, dekoncentracja i podczas 3 strzału ocenianego za mocno nacisnąłem na spust. Niestety wpadła szóstka zanim zdążyłem wejść w rejon celowania. Wiedziałem, że mimo tego stać mnie na wiele i nie przejmowałem się tym strzałem. Pierwsza seria mimo tej wpadki zakończyła się wynikiem 90 punktów. Drugą serię strzelało mi się dobrze i zakończyłem ją wynikiem 94 punkty. W trzeciej serii szło jeszcze lepiej ale pod koniec czułem początki zmęczenia i dekoncentracji co spowodowało że strzeliłem dwie ósemki ostatecznie uzyskując 95 punktów. W czwartej serii zmęczenie wzięło górę i niestety udało się uzyskać jedynie 89 punków. Ostatnie dwie serie znów odzyskałem siłę co też przełożyło się na wynik 96 i 93 punkty. Ostatecznie uzyskując 557 punktów dostałem się na 1 miejscu do finału.
Finał odbywał się kolejnego dnia. Czułem się trochę mniej pewnie niż pierwszego dnia, przez co wdał się trochę większy stres, ale wiedziałem, że dam z siebie wszystko. Zacząłem niepewnie i po pierwszych pięciu strzałach byłem na 3 pozycji z niewielką stratą do pierwszych miejsc. Po kolejnych 5 strzałach wskoczyłem na 2 pozycję. Niedługo musiałem czekać na wysunięcie się na prowadzenie bo już po 3 kolejnych strzałach objąłem prowadzenie i utrzymałem je do końca. Każde kolejne dwa strzały powiększał moją przewagę na drugim zawodnikiem.

Ostatecznie zająłem 1 miejsce uzyskując wynik 239,3 punkty co jest nowym Rekordem Polski. Wynik ten też jest lepszy od Rekordu Świata o jeden punkt, niestety podczas tych zawodów nie było delegata IPC, więc oficjalnie się nie liczy. Mimo tego cieszę się, bo wiem, że stać mnie żeby wynik taki osiągnąć i będę chciał znów powalczyć o taki lub lepszy wynik podczas kolejnych zawodów.

Cały finał możecie obejrzeć na stronie: